Firmowe krajowe 1-dniowe (23)
Wyjazd ok. 6.00. Przejazd do Mosznej. Zwiedzanie zamku. Jest to największy zamek w woj. opolskim, mieszkała w nim jedna z najbogatszych rodzin tej części Europy. Zamek ma 365 komnat i pomieszczeń oraz 99 wieżyczek. Otoczony jest parkiem, w którym rosną rzadkie okazy rododendronów. Następnie przejazd do Opola - stolicy woj. opolskiego. Zwiedzanie zaczynamy od Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie można obejrzeć eksponaty związane z historią polskiej piosenki od lat 20 ubiegłego wieku. Później spacer po mieście, gdzie znajdują się: Amfiteatr, Wieża…
Wyjazd ok. 6.00 - 7.00. Przejazd do Świdnicy, gdzie można zwiedzić Kościół Pokoju, wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Jest to największa drewniana, barokowa świątynia na świecie. Następnie przejazd do Bolkowa. Zwiedzanie zamku. Przejazd do Wieściszowic. Spacer po Rudawskim Parku Krajobrazowym, gdzie znajdują się cztery jeziorka: żółte, purpurowe, błękitne i czarne. Zabarwienie wody w nich związane jest ze składem chemicznym ścian i dna wyrobisk. Później przejazd do Jaworu, gdzie znajduje się drugi Kościół Pokoju. Jest on największym budowlą o funkcjach…
Wyjazd ok. 6:00 - 7:00. Przejazd do Bolesławca. Zwiedzanie z przewodnikiem Żywego Muzeum Ceramiki. Poznanie wszystkich etapów tworzenia naczyń kamionkowych. Udział w warsztatach - uczestnicy warsztatów jednodniowych poznają tajniki zdobienia gotowych naczyń tradycyjną, bolesławiecką metodą stempelkową. Następnie spacer po Starym Mieście w Bolesławcu. Później przejazd na Zamek Czocha, który położony jest nad Jeziorem Leśniańskim. Oprócz majestatycznego wyglądu, zamek ma wiele nierozwiązanych zagadek i tajnych przejść między komnatami. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem. Na koniec przejazd do Grodźca do zamku o tej…
Marianna Orańska była królewną, która wbrew etyce wybrała miłość, sprowadzając zawiść dworów Europy i wywołując międzynarodowy skandal. Za swojego życia starała się podnieść walor regionu, który kochała, a były nimi Sudety. Dzięki partnerstwie samorządów udało się utworzyć Szlak Marianny Orańskiej. Obejmuje on m.in. Ząbkowice Śląskie, Kamieniec Ząbkowicki, Lądek-Zdrój i Międzygórze. W trakcie spaceru po Ząbkowicach Śląskich można zobaczyć najwyższą krzywą wieżę w Polsce z XIII w., ruiny renesansowego zamku z XV w., zabytkowe kościoły, dwór opatów henrykowskich oraz neogotycki ratusz…
Wyjazd ok. 7:00. Przejazd do Świebodzina, żeby zobaczyć pomnik Chrystusa. Następnie przejazd do Międzyrzecza. Wejście z przewodnikiem do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego - systemu umocnień stworzonego przez Niemców w latach 1934 - 1944 dla ochrony wschodniej granicy Rzeszy. Zrobienie trasy krótkiej trwającej 1,5 godziny. Następnie przejazd do Głogowa i spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie zaczyna się od Kolegiaty WNMP i jej podziemi. Następnie przejście przez różowy Most Tolerancji w kierunku Zamku Książąt Głogowskich. Po skończonym zwiedzaniu zamku, przejście obok pomników Dzieci…
Przejazd do Głogowa i spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie zaczyna się od Kolegiaty WNMP i jej podziemi (dodatkowo można wejść na jej wieżę). Następnie przejście przez różowy Most Tolerancji w kierunku Zamku Książąt Głogowskich. Po skończonym zwiedzaniu zamku, przejście obok pomników Dzieci Głogowskich (symbolizującego obronę Głogowa z 1109 r.) oraz pomnika Jana Pawła II. Później wizyta w dawnych koszarach, gdzie znajduje się muzeum multimedialne z wirtualną strzelnicą, przymierzalnią strojów wojskowych itd. Przejście do fosy miejskiej, zwiedzanie ruin dawnego kościoła parafialnego…
Wyjazd z Leszna o godz. 6.00. Przyjazd do Kopalni Soli w Kłodawie. Zwiedzanie KŁODAWSKIEJ PODZIEMNEJ TRASY TURYSTYCZNEJ – „podróż do wnętrza ziemi”: - prelekcja na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, - zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia niezapomniane wrażenia), - przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych, - obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych, - możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i…
Wyjazd o godz. 6.00. Przejazd do Łodzi. W programie zwiedzania: Muzeum Włókiennictwa - największe w Europie muzeum poświęcone włókiennictwu i historii tkactwa. Spacer ulicą Piotrowską, gdzie znajdują się zabytkowe kamienice, słynne murale, Aleja Gwiazd, Fortepian Rubinsteina, Ławeczka Tuwina, pomnik Misia Uszatka. Wizyta w Muzeum Miasta Łodzi - zwiedzanie połączone z warsztatami „Z wizytą u rodziny Poznańskich”. Podczas spaceru tematycznego po muzeum obejmującego zwiedzanie apartamentów reprezentacyjnych i prywatnych dawnej rezydencji fabrykanckiej uczniowie poznają obyczajowość XIX-wiecznych łódzkich przemysłowców oraz życie codzienne rodziny…
Wyjazd ok. 3:30. Przejazd do Warszawy. Spotkanie z przewodnikiem warszawskim przy Centrum Nauki Kopernik. Pobyt w CN Kopernik ok. 3 godzin. Centrum Nauki Kopernik to ok. 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, a także Park Odkrywców, Teatr Robotyczny i planetarium. Można zobaczyć w nim mechanizm funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata oraz innych aspektów otaczającego świata. Następnie zwiedzanie Starego Miasta. Przejazd pod Sejm, wejście i zwiedzanie. Ew. zamiast Starego Miasta i Sejmu, CNK możliwość zobaczenia Muzeum Powstania Warszawskiego i spacer po…
Wyjazd ok. godziny 06:00.Przejazd do ZŁOTEGO STOKU.Wejście do kopalni, zapoznanie z Podziemną Trasą Turystyczną, w której skład wchodzi: zwiedzanie z przewodnikiem „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”, niezapomniana przejażdżka jedynym w swoim rodzaju „Pomarańczowym Tramwajem”, Muzeum Minerałów Następnie przejazd do WOJSŁAWIC. Zwiedzanie z przewodnikiem ogrodu dendrologicznego z największą w Polsce kolekcją różaneczników. Okres kwitnienia rododendronów w Wojsławicach przypada najczęściej na drugą połowę maja i początek…
Wyjazd ok. 7:00. Przejazd do Wrocławia, zwiedzanie: Stare Miasto – spacer zabytkowymi uliczkami do Starego Rynku - Ratusz, fontanna, rotunda Panoramy Racławickiej. Rejs statkiem po Odrze z atrakcją śluzowania, podziwianie Ostrowa Tumskiego najstarszej części Wrocławia. lub Rejs statkiem po Odrze, zwiedzania ZOO z Afrykarium. Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks 19 akwariów i basenów o pojemności 15 000 000 l wody, w którym prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plażę i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich,…
Wyjazd ok. 7:00. Przejazd do: Pobiedziska - zwiedzanie Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego. (Lub do wyboru) Dziekanowice - zwiedzanie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego również skansenu, jednego z największych w Europie. Lednica – przeprawa promowa na wyspę – zwiedzanie pozostałości ruin dworu Mieszka I. Biskupin – zwiedzanie osady prasłowiańskiej z przed 2700 lat (dla chętnych stateczek po jeziorze, strzelanie z łuku, bicie monety itd.). Czas wolny. Powrót ok. 17-18:00
Wyjazd ok. 7:00. Przejazd do: Szklarskiej Poręby - wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego, zwiedzanie wodospadów: Szklarka i Kamieńczyk (zejście w kaskach) do malowniczego wąwozu i wysłuchanie legendy. Czas wolny. Sobieszowa - przejście szlakiem turystycznym przez Zbójeckie Skały i Mysią Dziurę do zamku CHOJNIK. Podziwianie wspaniałej panoramy okolicy z zamkowej wieży. Wysłuchanie legendy o Kunegundzie. Powrót ok. 20:00.
Wyjazd ok. godz. 6:00. Przejazd do: Karpacza. Przejście szlakiem turystycznym (w Parku Narodowym) do Samotni, przepięknie położonego schronisko nad Małym Stawem. Po drodze zwiedzanie Świątyni Wang. Czas wolny w centrum Karpacza lub ew. przejazd do miasteczka westernowego w Ścięgnach (szereg atrakcji m.in. scenka rodzajowa np. napad na bank). Sobieszów – przejście szlakiem turystycznym przez Zbójeckie Skały i Mysią Dziurę do zamku CHOJNIK. Podziwianie wspaniałej panoramy okolicy z zamkowej wieży. Wysłuchanie legendy o Kunegundzie. Powrót ok. 20-21:00.
Wyjazd ok. 7:00. Przejazd do Kotliny Kłodzkiej: Kamieńca Ząbkowickiego – zwiedzanie przepięknego pałacu w odbudowie Księżnej Marianny Orańskiej. Podziwianie z tarasu wspaniałej panoramy gór. Złotego Stoku – wejście do kopalni złota i arszeniku. Przejście z przewodnikiem szlakiem turystycznym. Kłodzko - wejście do TWIERDZY (możliwość przejścia podziemnymi chodnikami minerskimi i wejście na punkt widokowy twierdzy). Powrót ok. 20-21:00
Wyjazd ok. 6:00. Przejazd do KLETNA, wejście do: Jaskini Niedźwiedzia, zwiedzanie jednej z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. Bogactwo stalaktytów, stalagmitów, nacieków gronkowych, licznych kości zwierząt jaskiniowych epoki lodowcowej. Jaskinia charakteryzuje< się stałą niską temperaturą powietrza. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa ok. 1,50 godz. Góra Śnieżnik – wejście piesze szlakiem turystycznym (w 1 stronę ok. 1,50 godz.) lub zwiedzanie uzdrowiska w Lądku Zdroju. W miarę wolnego czasu istnieje możliwość zwiedzania pałacu księżnej Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Powrót ok. 17-18:00
Wyjazd ok. 7:00. Przejazd do Kotliny Kłodzkiej: Szczeliniec - wejście szlakiem turystycznym na szczyt Gór Stołowych (ciekawe formy skalne, wspaniałe punkty widokowe). Kaplica Czaszek w Czermnej – zwiedzanie kaplicy ułożonej z tysięcy kości czaszek, piszczeli itd. Kudowa Zdrój – krótki spacer po uzdrowisku, wejście do Domu Zdrojowego (ew. wejście do Aquaparku lub do skansenu ginących zawodów).Przejazd do Jarkowa-zwiedzanie ogrodu japońskiego. Powrót ok. 20-21:00.
Wyjazd ok. 6:00. Przejazd do: Książa – zwiedzanie magnackiej rezydencji Hochbergów, możliwość wejścia na wieżę - wspaniały punkt widokowy. Możliwość uczestniczenia w warsztatach lub lekcjach muzealnych.Głuszyca – Kompleks Osnówka – ostatnia główna kwatera Hitlera na Dolnym Śląsku. Przejście piesze wraz z przewodnikiem podziemnym systemem betonowych korytarzy i umocnień.Bolków - zwiedzanie wspaniale położonego zamku ks. Bolesława Rogatki. Powrót ok. 20-21:00.
Wyjazd ok. 7:00. Przejazd do: Ochli - Skansen Budownictwa Ziemi Lubuskiej – pięknie położony ok. 4 km od Zielonej Góry. Tutaj uczestnicy poznają proste prace, które wykonywali ich przodkowie np. ubijanie masła, kraszenie pisanek, rozpalanie ogniska krzesiwem itd. Szczególnie atrakcyjne w okresie trwania festynów archeologicznych np. p.t. ”Ginące Zawody”, „Święta Wielkanocne”. Dla chętnych możliwość zorganizowania ogniska, przejażdżki bryczką itd. Wybór bloku tematycznego - obowiązkowa rezerwacja. Drzonów - Muzeum Wojska Polskiego – zwiedzanie na odkrytym powietrzu różnego rodzaju samolotów, samochodów wojskowych,…
Wyjazd ok. 7:00. Przejazd do: • Gniezna – zwiedzanie katedry (relikwie św. Wojciecha), spacer na rynek lub POBIEDZISKA - skansen miniatur zabytków Szlaku Piastowskiego. • Ostrów Lednicki – przeprawa promowa na wyspę (zwiedzanie pozostałości osady dworu Mieszka I). • Gąsawa - Wenecja – przejazd kolejką wąskotorową. • Biskupin – zwiedzanie osady prasłowiańskiej sprzed 2700 lat (dla chętnych stateczek po jeziorze, strzelanie z łuku itd.). Czas wolny. Powrót ok. 17-18:00
Wyjazd ok. godz. 5-6:00. Przejazd do: • Torunia - zwiedzanie jednego z najstarszych grodów m.in.: Muzeum Kopernika, seans filmowy w Obserwatorium Astronomicznym, Krzywa Wieża, spichlerze barokowe, brama klasztorna. Czas wolny - spacer bulwarami. • Kruszwicy - miasta króla Popiela, położone nad jeziorem. Zwiedzanie słynnej Mysiej Wieży. Powrót ok. 17-18:00
Wyjazd ok. 7:00. Przejazd do: • Puszczykowa – zwiedzanie muzeum i pracowni A. Fiedlera. • Rogalin - pałac i park pałacowy ze słynnymi dębami (Lech, Czech i Rus). • Kórnik - Zwiedzanie Zamku Działyńskich – jedynej zachowanej w całości magnackiej rezydencji w Wielkopolsce. Wspaniałe wyposażenie wnętrz, biblioteka, park i ogród. • Dla chętnych możliwość rejsu stateczkiem po jeziorze. Powrót ok. 17-18:00
Wyjazd ok. 7:00. Przejazd do Poznania, zwiedzanie i pobyt wg wyboru: • Stare Miasto - spacer do Starego Rynku (o godz. 12:00 - „pozńanskie Koziołki”). • Wjazd windą na taras widokowy Akademii Ekonomicznej – wspaniała panorama miasta. • Zwiedzanie Starego lub Nowego ZOO. • Kolejka „Maltanka” – przejazd ciuchcią na Malcie, oglądanie kompleksu sportowo - rekreacyjnego. • Wizyta w Palmiarni. • Spektakl w Teatrze Lalek. • Seans filmowy w Multikinie lub Kinepolis. Powrót ok. 17-18:00